В Україні посилять захист державних електронних інформаційних ресурсів

Кабінет міністрів ухвалив постанову, якою затвердив питання функціонування Національного реєстру резервування державних інформаційних ресурсів.

«Ухвалена постанова дозволить мінімізувати ризики, забезпечить подальшу безперервність роботи національних електронних інформаційних ресурсів і можливість відновлення даних у разі її пошкодження чи видалення. Наша спільна мета – убезпечення та збереження критично важливої інформації, яка стосується як наших державних органів та підприємств, так і громадян», – зазначив голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь.

Зокрема, постановою затверджено:

порядок функціонування Національного центру резервування державних інформаційних ресурсів, у якому чітко визначені функції та повноваження суб’єктів Національного центру резервування. Зокрема це – Адміністрація Держспецзв’язку, ДП «Українські спеціальні системи», Державний центр кіберзахисту, Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення та КП «Укрспецзв’язок».

порядок передання органами державної влади, військовими формуваннями, підприємствами, установами та організаціями резервних копій національних електронних інформаційних ресурсів до Національного центру, а також – механізм їх збереження і доступу до них.

У тому числі – в ньому визначено види резервування національних електронних інформаційних ресурсів, вимоги до договорів щодо збереження резервних копій, вимоги до захисту інформації та кіберзахисту під час зберігання, порядок переміщення до закордонних дипломатичних установ України протягом періоду дії воєнного стану та повернення після його закінчення тощо.

Як повідомлялося, у 2021 році в межах виконання Стратегії кібербезпеки України було підтримане рішення щодо створення Національного реєстру резервування державних інформаційних ресурсів, забезпечення роботи та розвитку якого було покладено на Держспецзв’язку.

Опубликовать в twitter.com

Обсуждения закрыты для данной страницы