Сучасні загрози інформаційній безпеці країни та шляхи їх подолання

У сучасних умовах, коли майже у всі сфери життя впроваджуються надсучасні інформаційні технології, стрімко розвиваються телекомунікаційні системи, з’являються нові глобальні мережі, засновані на використанні інтерактивних засобів поширення інформації, стає можливим задоволення власних інтересів, отримання (майже миттєво) потрібних відомостей.

Нині кожна людина має змогу дізнатися про останні події у будь-якому куточку світу. У той же час існує й інший бік прогресу: влада, громадяни будь-якої держави без застосування воєнного інструментарію, а лише завдяки Інтернету, соцмережам, каналам передавання інформації у змозі послабити або навіть зруйнувати конкуруючу державу, наприклад, вивести з ладу банківську систему чи якийсь сайт, як-от надання держпослуг, втрутитися у роботу електронної пошти окремо взятого відомства (як це було з поштою ФБР) тощо. На жаль, досить часто нині доводиться чути про хакерські атаки, від яких ніхто, як виявилося, не захищений.

Красномовними і показовими у цьому контексті, на наш погляд, є дані, наведені у звіті компанії Microsoft щодо хакерських атак протягом 2020‒2021 років, зробленому на підставі інформації, що зібрали її системи безпеки. Так, згідно з даними Microsoft до здійснення 58 % атак причетна Росія.

«Більшість хакерських атак була спрямована проти Сполучених Штатів – 46%. Україна у цьому рейтингу посідає друге місце (19%), на третьому – Велика Британія, зі значним відривом (9%). Також частина атак припала на Бельгію, Японію, Німеччину (3%) та інші країни».

Опубликовать в twitter.com

Обсуждения закрыты для данной страницы